Provozní řád

PROVOZNÍ ŘÁD

CHATY ROUBENKA

Tento provozní řád má za úkol nastavit pravidla pro bezproblémový pobyt hostů. Má nastavit pravidla tak, aby zařízení chaty sloužilo co možná nejlépe i hostům, kteří přijedou po Vás.

1)    Při nástupu si prosím zkontrolujte zařízení pokojů a společných prostor a nahlaste správci, co je poškozené a co chybí. V kuchyni je kniha závad, do které napište vše, co je rozbité a co chybí.

2)    Pokud potřebujete více povlečení na pokoj, požádejte spolubydlící, kterých je na pokoji méně než čtyři a nebo si vezměte další povlečení v jídelně pod televizí. Poškozené a velmi znečištěné lůžkoviny a matrace hlaste ihned po zjištění této skutečnosti.

3)    Pokud se něco rozbije, prosím nahlaste tuto událost správci co nejdříve, abychom mohli sjednat nápravu. Pokud nahlásíte problém, až při odjezdu, nelze často odstranit závadu do příjezdu dalších hostů.

4)    Máte-li zájem o objednávku pečiva, kontaktujte správce na telefonu nejpozději do 9.00 hod. předchozí den.

5)    Je přísně zakázáno stěhování nábytku a to i v rámci pokoje. Stěhováním se ničí jak nábytek, tak i podlahové krytiny a i ostatní zařízení pokoje. Pokud potřebujete nějakou změnu, vždy se domluvte nejdříve se správcem, který Vám se stěhováním pomůže a zajistí, aby vše zůstalo v pořádku.

6)    V případě, že jsou na pokoji děti bez dospělých osob, je třeba je poučit jak se mají chovat. Neskákat na postelích, nelézt do nábytku, neničit zařízení a chovat se jako by byli pod dozorem. V každém případě za rozbité věci odpovídá vedoucí tábora, školy v přírodě nebo lyžařského kurzu. Rozbité věci budou škole či klubu vyfakturovány. Doporučujeme též každodenní kontrolu pořádku a zařízení pokojů.

7)    Prosím nevenčete psy na zahradě chaty. Hrají si tam děti a exkrementy na botách, pak nosí do chaty a ničí koberce. Je zákaz nechávání psů bez dozoru na pokoji. Psi se bojí, škrábají na dveře, zvrací a vykonávají potřebu. Na pokojích jsou koberce a další hosté nechtějí spát ve smradlavém a zničeném pokoji. Pokud pes spí na gauči prosím dejte mu tam prostěradlo, deky na pohovkách neslouží psům na spaní, ale aby se neničila pohovka. Pokud spí pes na koberci je nejlepší mít cestovní pelíšek. Před odjezdem si prosím vysajte zapíchané chlupy z koberce.

8)    Je třeba poučit děti jak se mají chovat v herně. Je zákaz propichovat strop tágy, lézt po ping pongu a kulečníku a ničit zařízení herny. V herně je, vždy míček na fotbal, míček na ping pong, šipky s hroty, napájení šipek, tága, koule a trojúhelník na kulečník . Před odjezdem zkontrolujte zda je vše v pořádku a nic nechybí.

9)    Po konci pobytu prosíme vytřete sporáky od mastnoty. Lednice vytřete a nechte otevřené. V případě, že se zašpiní sedáky, prosím nahlaste to správci a předejte je co nejdříve k vyprání. Pokud proříznete ubrus nebo praskne židle, nahlaste tuto událost neprodleně.

10)    Prosím, při pobytu na zahradě dodržujte noční klid. Po 22.00 hod. prosíme nepoužívejte reproduktory a jinou hlasitou produkci. Pokud potřebujete z nějakého důvodu prodloužit tuto produkci, je nutné to nahlásit dopředu a dojednat to s obyvateli poblíž objektu.

11)     Pro pálení ohně prosím používejte pouze dřevo, které je k tomuto účelu vyhrazeno.

12)    V objektu je možné v případě sucha chodit v botách, v případě mokrého počasí je nutné na kobercích používat domácí obuv.

13)    Snažte se třídit odpad a používejte správně vyhrazené pytle na odpad. Směsný odpad se dává do popelnice, plasty a papír se třídí zvlášť. Sklo je možné vyhazovat do kontejneru před chatou.

14)    Parkování je možné pouze na pozemku chaty, prosíme neparkujte na veřejném prostranství před chatou a před tepelnými čerpadly, kde je nutné zachovat odstup min. 3 m.

15)    Snažte se předat chatu ve stejném stavu, jako jste ji přebírali. Posbírejte si papírky pod postelemi i pod ostatním nábytkem. To se týká především pobytů dětí, které jsou sami na pokoji.

16)    Všechny poškozené věci budou vyžadovány k náhradě po osobě, která si chatu pronajala a stvrdila provozní řád svým podpisem.

17)    Před odjezdem si projděte naposledy chatu, zda jste něco nezapomněli. Zanechané věci budou při úklidu vyhozeny. Prosím snažte se při odjezdovém stresu neodvážet vybavení chaty, zejména nádobí, přepravky na potraviny, sekyrku, ovladače k televizi, míče a míčky, pálky, síť na hřišti, ubrusy, peřiny a povlečení.

18)    Před odjezdem prosím svlečte povlečení a nesložené je zanechte v pokoji na zemi.

19)    Odjezd „check out“ je nejpozději v 10.00 hod. prosím přizpůsobte se tomuto času a nepřekračujte jej. Potřebujeme připravit objekt dalším hostům. V případě víkendového pobytu je možné prodloužit „check out“ až do odpoledních hodin. Čas odjezdu je pak třeba nahlásit a dodržet.

20)    Při odjezdu prosím odevzdejte klíče a ovladače do krabičky v kuchyni, případně nahlaste ztrátu.

Věřím, že Vám dodržování pravidel nezpůsobí žádné velké potíže. Jde o to, aby i Vy jste při nástupu pobytu přijeli do funkčního a čistého zařízení a aby byl Váš pobyt příjemný a bezproblémový. V žádném případě se nemusíte bát se svěřit s tím, že se něco rozbilo či pokazilo, jde o to sjednat co nejdříve nápravu, aby chata byla připravena v co nejlepším stavu pro další hosty.  Zdeněk Žďára • telefon: 733 774 788 • e-mail: roubenka.sedlonov@seznam.cz